Termékeink

ADF automata tőgybimbó fürösztő-, és kehelyöblítő rendszer

ADF automata tőgybimbó fürösztő-, és kehelyöblítő rendszer

Elsőként a világon

Az ADF , mint automata tőgybimbó fürösztő-, és kehelyöblítő, fertőtlenítő rendszer a világon eddig még nem alkalmazott biztonságos, egyedülállóan hatékony megoldást kínál a fejési utómunkálatokra. Minden típusú fejőberendezéshez csatlakoztatható. A meglévő fejőberendezés nem igényel lényeges átalakítást , a fejőkészülék „menetközben" is beépíthető. A módszer szabadalommal védett, innovatív, megoldásában egyszerű és egyedi.

A fejőkészülék a két legkritikusabb műveletet végzi el automatikusan: a tőgybimbó utófürösztését , valamint a fejőgumik fertőtlenítését- öblítését.

Az eljárás a következő:

Vége a tejleadásnak, a műveletsor megkezdődik

A fejés végeztével a vákuum automatikusan megszűnik, a tőgyfertőtlenítő szer a fejőkehely felső részébe injektálódik.

 

 

A fertőtlenítőszer körülveszi a tőgybimbót

A tőgyfertőtlenítő oldat tökéletesen bevonja a tőgybimbót, miközben a készüléket az automata leemeli.

 

 

A tőgybimbó bemártása és fertőtlenítése megtörtént.

A fejés vége után másodpercekkel a fertőzésnek kitett, még nyitott bimbócsatorna fertőtlenítését a készülék elvégezte.

 

 

Elkezdődik a tisztítási folyamat

Az automata minden kelyhet fertőtlenít, majd tiszta vízzel kiöblít.

 

 

 

A fejőkészülék kész a következő fejésre

A fejőkelyhek tiszták, csíramentesek, így kerülnek a következő tehén tőgyére.

 

 

 

A tőgybimbók automata fürösztése

A tőgyegészségügy szempontjából a legfontosabb művelet, hogy közvetlenül a fejés után minden esetben történjék meg a bimbó fürösztése, fertőtlenítése, védelme. Az ADF eljárás során mielőtt az automata kehelyleemelő rendszer levenné a fejőkészüléket, a bimbót már teljes hosszában fedi a csíraölő, tőgyápoló anyag. A kehelyleemelés után bimbó végén nem egy tejcseppet találunk, mint minden más esetben, hanem a fertőtlenítő oldatot. Így, amikor a kehely levétellel megszűnik a vákuum, a negatív nyomás a még nyílt bimbócsatornán keresztül nem kórokozókat tartalmazó tejet-, hanem a védő oldatból juttat egy kis mennyiséget a bimbócsatornába, azonnali és tökéletes védelmet biztosítva a fertőző kórokozók behatolása ellen. Ezt semmilyen más módszer nem képes megvalósítani !

A fejőgumik automata fertőtlenítése, öblítése

A másik lényeges szempont, hogy a fejőkehely ne jelentsen további fertőző forrást. A Staphylococcus aureus baktérium még minimum 6 tehén fejése után is felfedezhető a fejőgumiban, így a tehenek könnyedén továbbfertőződhetnek! Abban az esetben, ha minden egyes tehén fejésénél tiszta és kórokozó mentes fejőgumit használnak, akkor a fejőgumikon keresztüli továbbfertőzés jelentősen csökkenthető. Ezt csak úgy lehet biztosítani, hogy minden fejés után elmossuk, fertőtlenítjük a kelyheket, ez azonban az eddigi technológiai megoldások mellett gyakorlatilag eddig megoldhatatlan volt ! Az ADF fejőkészülék a kehelyleemelés után elvégzi a fejőgumik fertőtlenítését, majd öblítését is , ezzel biztosítva, hogy a következő tehén fejéséhez tiszta, higiénikus fejőgumi kerüljön felhelyezésre. Hatékony technológia, amely csökkenti a fejőkészüléken keresztüli, tehénről tehénre továbbterjedő tőgygyulladást előidéző kórokozók elszaporodását.

Az ADF rendkívül értékes eszköz a tejtermelők kezében a masztitisz elleni küzdelemben, javítja a tejelő állomány általános egészségi állapotát, alkalmazásával nő a fejőház áteresztőképessége, egyszerűsödik a fejési eljárás, javul a tejtermelés gazdaságossága.

Milliárdos megtakarítás-növekvő vásárlói bizalom

Ha figyelembe vesszük hogy Magyarországon az éves veszteség az elégtelen tőgyegészségügyi helyzet miatt meghaladja az 5 milliárd forintot, akkor valóban indokolt minden eszközt megragadni, ami csökkenti a veszteséget. (A 2011. februári adatok szerint az ellenőrzött tejelő tehén állomány tejének 27,75% -a kívül esik az elfogadható 400 ezres határon!)

Gazdaságossági előnyök

A számítások, és a gyakorlat igazolja, hogy csak a munkabér megtakarításból a beruházás 3 éven belül, de amennyiben számításba vesszük a tőgygyulladások visszaszorításának potenciális előnyeit, 1 éven belül megtérül ! 500 tehén esetében a fejési idő fejésenként mintegy 30 perccel, naponta kétszeri fejésnél egy órával csökken. Másképpen: alkalmazásával a tehénlétszám növelhető mintegy 10%-kal úgy, hogy a jó tőgyegészségügyi helyzet magasabb termeléssel, kisebb selejtezéssel, jobb tejminőséggel jár.

Az ADF rendszer akár 75%-kal is képes csökkenteni a fejés utáni műveletek közvetlen költségeit!

 

Megjegyzés:

darab